Чому котеджі з клеєного бруса міцні та безпечні?

При виборі технології будівництва критеріями виступає довговічність будівництва та швидкість зведення. Котеджі з клеєного бруса мають ці переваги: ​​основа – деревина, але виключено вплив негативних факторів, властивих цьому матеріалу. Ці споруди називаються “фінськими будинками” через те, що вперше технологія прийшла із Фінляндії.

Особливості виготовлення
Складностями у роботі з деревиною виступають кососла і сучки. Першим терміном називають волокна, розташовані непаралельно поздовжньої осі бруса. Наявність косослою знижує міцність матеріалу, він не здатний витримати навантаження, згодом деревину “веде”. При обробці бруса на місці, де є сучки, утворюються сколи. У сухому дереві вони випадають, але в їхньому місці залишається наскрізна дірка.

Котеджі з клеєного бруса позбавлені таких ризиків у процесі експлуатації завдяки технології виробництва матеріалу. Великі сучки відпилюються при підготовці дошки, косослою виявляється у деревині, і ці місця розпилюються. Потім нарізаються шипи і склеюються таким чином, щоб фрагменти волокна були різноспрямовані. Частини майбутнього бруса з’єднуються у довжину та ширину. Така технологія виробництва робить клеєний брус міцним, довговічним, але водночас екологічним.

Переваги котеджів із клеєного бруса
З клеєного бруса будуються підсобні приміщення, житлові будинки, лазні. Стіна, яка збирається з нього, зовні є монолітом, що робить не обов’язковим оздоблення матеріалу. Клеєний брус коштує дорожче, ніж багато інших матеріалів, але економія на внутрішній та зовнішній обробці компенсує дорожнечу. Інші переваги:

не потрібно обшивати, утеплювати, вирівнювати стіни. Герметизація стін досягається за рахунок щільних стиків;
котеджі з клеєного бруса під ключ зводяться швидко, тому що матеріал готується в процесі його виробництва, на місці його потрібно лише скласти докупи;
будівництво можливе будь-якої пори року через невеликий відсоток усадки;
зведення будинку за будь-яким проектом – можливе поєднання стін різної товщини, брус проводиться довжиною понад 12 м, тому можна підібрати параметри матеріалу для будь-якої споруди;
висока міцність і пожежостійкість – з’єднання “паз-гребінь” жорстко пов’язує бруси між собою, а обробка деревини розчинами антисептика та антиперену запобігає утворенню плісняви, поширенню жуків та пожежі;
комунікації прокладаються вертикально у попередньо висвердлених отворах, додатковий захист кабелів не потрібний;
екологічність, оскільки матеріал – натуральний, а кількість клею, що використовується, мінімально.
Котедж із клеєного бруса прослужить щонайменше 100 років. Він привабливий зовні, зводиться швидко і вимагає додаткової обробки. При виборі постачальника матеріалу звертайте увагу на якість обробки деревини та клей, яким з’єднуються ламелі усередині бруса. Тільки при використанні сертифікованих та безпечних матеріалів досягається екологічність.