Клеєний брус у будівництві будинків

Для будівництва будинку застосовують різні технології та матеріали. Це може бути дерев’яний зруб, будинок з піно-або газобетону, цегляна кладка.

В останні роки набирає популярності клеєний брус. Він має відмінні характеристики, простий у застосуванні і є якісною природною сировиною. Його все частіше рекомендують використовувати для будівництва житла.

У виробництві клеєного бруса є стандарт, від якого практично неможливо відійти. Відрізняється процес деякими деталями, що тримаються у секреті. Основна деревина – сосна чи ялина. Колоди перетворюються на обрізний брус, який потім розпускають на дошки. Перед будівництвом дошки висушують на м’яких режимах.

Таке сушіння більш рівномірне і допомагає отримати до 12% вологості дощок. Всі дошки піддаються пильного огляду, і виявлені похибки видаляються на перших етапах. Щоб скоротити відходи та прискорити обробку, дошки підганяють під один розмір – близько 12 метрів.

Склеєні ламелі спеціальним клеєм відправляють на просушування, після чого вони йдуть на профільування та маркування під проект майбутнього будинку. Вага 1 куба бруса сягає 480 кг, а з масиву важитиме під 700 кг. Таким чином, при використанні клеєного можна зробити меншу закладку фундаменту, що допоможе заощадити. Легка вага набуває брус за рахунок певного просушування.
Цей матеріал вважається екологічним, а отже, ви можете не боятися за здоров’я членів вашої родини. Він легкий у використанні і розміри можуть бути індивідуальними для кожного окремого проекту. Загальна вага бруса не чинитиме надмірного тиску на фундамент будинку.

До недоліків цього матеріалу відносяться його вартість та товщина, якої буде замало для збереження тепла в будинку. З метою економії можна утеплити стіни за допомогою обшивки або використовувати житло лише в теплу пору року.