Спосіб з’єднання в «корінний шип»

Метод кутового складання в «корінний шип» є найпростішим типом замкового з’єднання. Спосіб застосовується для отримання з елементів надійного кріплення, що зрощуються. Корінний шип є конструкцією, до складу якої входять шип і паз прямокутної форми. Їх розміри по висоті та ширині становлять 4 см при перерізі бруса 150 мм. Випиляти шип та паз досить легко за схемою.

Метод «корінний шип» є найпоширенішим. В одному з виробів, що зістикуються, робиться на торці спеціальний паз. Кінець іншого з’єднується з першим брусом за допомогою вертикального шпильки. Усі роботи повинні проводитися лише досвідченим теслею.

Укладання кожного наступного вінця здійснюється з використанням дерев’яного нагелю, який має круглий переріз. При укладанні елементів у «корінний шип» необхідно застосування льоноджутового полотна для підвищення щільності складання та покращення теплоізоляції зрубу.

Якщо колоди одновимірні, розмітка може бути спрощена шляхом виготовлення відповідних шаблонів. Можна зробити більш ретельне ущільнення вирубки. Для цього можна скористатися способом складання в лапу з корінним шипом.