Внутрішнє оздоблення будинку з клеєного бруса

Багато хто вважає, що внутрішнє чистове оздоблення будинку з клеєного бруса не потрібне. На цю думку їх наводять рівні, акуратні та гладкі стіни. Але дерев’яні поверхні необхідно обов’язково обробити, оскільки це зберігає та посилює функціональні властивості клеєного бруса та збільшує термін його служби. До того ж оздоблення – це можливість надати інтер’єру індивідуальності та зробити його затишним та стильним.

Мало хто з дизайнерів вирішує закривати екологічні дерев’яні поверхні штукатурками, пластиком, плиткою або гіпсокартоном. Краще вибрати стилі, які підкреслять автентичність та натуральність:

скандинавський – функціональний та мінімалістичний, з деталями hand-made;
стиль «Альпійське шале» – грубе оздоблення, камін, великі предмети інтер’єру створюють ефект надійності, але водночас романтики та затишку;
російська – текстиль з національним колоритом, різьблення та розписи, що поєднуються з грубими поверхнями, надають особливого комфорту приміщенню;
англійська – благородна та вишукана, що поєднує витонченість та м’якість ліній з масивними елементами.
Дерев’яні поверхні – особливість такого інтер’єру, тому важливо їх правильно підкреслити. Якість використовуваних матеріалів, кваліфікація майстрів та грамотний підхід до обробки – це гарантія того, що в короткі терміни ви відмітите новосілля у новому будинку, інтер’єр якого оригінальний та оформлений зі смаком.

Забарвлення внутрішніх стін
Красива природна фактура деревини, плавні перепади річних ліній росту та волокон, що створюють химерний візерунок – не варто ховати цю натуральну та благородну красу. Краще підкреслити її лісовими (напівпрозорими) складами на водній основі. Достоїнство такого покриття – швидке просушування стіни та естетичний вигляд поверхні, що надійно захищена від несприятливого впливу. Щоб зробити відтінок більш насиченим та глибоким, а захисну поверхню – міцнішою, склад наноситься у 2 шари. Для покриття використовують і лаки (матові, глянцеві та напівглянсові), олії (лляне або датське холодного віджиму), воскові мастики (мають багато відтінків і дозволяють брусу «дихати»). До речі, докладніше про фарбування стін будинку з клеєного бруса можна почитати тут.

Перед тим, як наносити захисне покриття на стіни, їх ретельно відшліфовують (краще використовувати для цього сучасні шліфувальні машинки), потім обробляють грунтовкою і залишають висихати на кілька днів. Після цього стіни шліфують повторно та покривають фінішним складом.

Влаштування підлог
Головне завдання при виборі покриття для підлоги для будинку з клеєного бруса – це його гармонія зі стінами з дерева і надійність, яка можлива тільки при використанні матеріалів високої якості.

Для житлових кімнат майстри та дизайнери рекомендують вибирати шпунтовані дошки (сорт АВ) або гарний ламінат. Переваги цих статей такі:

низька стирання;
тривалий термін служби;
екологічність;
легкий догляд.
На дошку, що шпунтує, після укладання наносять 3 шари лаку, який захищає поверхню і надає шикарний глянець. Для покриття для підлоги використовується і натуральний паркет або пробка.

У приміщеннях, де є вода (кухня, санвузли і ванні кімнати, передпокій) для обробки підлог варто скористатися керамічною плиткою.

Перед тим як укладати покриття для підлоги на першому поверсі, майстри радять використовувати технологію «теплої підлоги», яка рівномірно прогріває кімнати і знижує витрати на опалення будинку з клеєного бруса. Для заміських котеджів раціональний варіант – тепла підлога водяного типу, яка після встановлення не вимагатиме від господарів додаткового сервісу.

Влаштування стель
Досвідчені майстри не радять експериментувати з матеріалами при облаштуванні стель, а вибрати ті, які вже зарекомендували себе як екологічні, надійні та поєднуються з фактурою стін. Це вагонка чи натяжні стелі.

Високоякісна, без пороків і сучків поверхня вагонки (А-клас матеріалу), яка після монтажу покривається двома шарами складу на водній основі, виглядає красиво і гармонійно. Цей екологічний і «теплий» матеріал не потребує особливого догляду та підкреслить інтер’єр у скандинавському та російському стилі, створюючи затишну та комфортну атмосферу.

Вишукані та практичні натяжні стелі, вибір яких на ринку різноманітний, доповнять благородний англійський стиль та пом’якшать зайву грубість стилю «Альпійське шале». Це безпечний матеріал, який не виділяє шкідливих для людського організму речовин, тому екологічність та натуральність дерев’яного будинку не постраждає. Головне – довірити обробку та монтаж стель досвідченим майстрам.

Влаштування віконних та дверних отворів усередині будинку
Щоб у будинку панували гармонія, стиль та затишок, до вибору міжкімнатних дверей треба підійти відповідально. Якщо компанія, яка будувала вам будинок із клеєного бруса, виготовляє вікна та двері з цього ж матеріалу, варто скористатися їхніми послугами. Вікно та двері з клеєного бруса, оснащені сучасною та надійною фурнітурою, – це надійно та якісно.