З’єднання способом «ластівчин хвіст»

Будова конструкції складання способом «ластівчин хвіст» нагадує «корінний шип». Спосіб кріплення застосовується для кутових з’єднань, т-подібних та в довжину. При випилюванні шипа та паза на кінці виробу необхідне дотримання ідентичності. Герметичний вузол з’єднання забезпечується завдяки трапецієподібній формі шипа.

Т-подібна конструкція складання широко застосовується при будівництві будинків із бруса. Додаткові напуски з внутрішніх поверхонь стін залишати не потрібно. Техніка «ластівчин хвіст» дозволяє застосовувати елементи меншого перерізу.

Утеплення кутових елементів у процесі монтажу здійснюється за допомогою джутового волокна. Водночас система не є проникною. Перед укладанням за методом «ластівчин хвіст» кутові кріплення можна вирубати способом, який схожий на техніку в «полдерева». Вирубка при цьому повинна мати трапецієподібну форму. Кожен виріб укладається один на інший. Різновидом горизонтального кріплення кутів способом «ластівчин хвіст» є з’єднання бруса «в лапу». Виріб пропилюється по горизонталі, що передбачає створення трапецієподібних виїмок, що підходять один до одного.